"Peer" Öğrenci

Çukurova Üniversitesi Dış İlişkiler Birimi Erasmus Ofisi bünyesinde yürütülen Peer Öğrenci Programı, Erasmus çerçevesinde yeni gelen öğrencilere üniversitemize gelmeden ve geldikten sonra bulundukları süreç boyunca yardımcı olacak Çukurova Üniversitesi öğrencileri ile eşleştirilmeleri programıdır. Erasmus ofisi olarak peer öğrenci başvurusunda bulunan adaylardan bu program kapsamında Erasmus öğrencilerine kültürel konularda, kampus ve Adana’daki yaşam hakkında yardımcı olmaları beklenmektedir.
 
Ayrıca, programa katılan Çukurova Üniversitesi Erasmus ofisi ile işbirliği içerisinde olup, öğrencileri kültürlerarası diyaloğu geliştiremeye yönelik etkinlikler düzenleyebilirler.
 
Bir Çukurova Üniversitesi öğrencisinin “Peer” olabilmesi için;
•  yeni gelen Erasmus öğrencilerine Ç.Ü’ye ve Adana’ya alışma sürecinde arkadaşlık ve rehberlik etmeye gönüllü olması;
•  çeşitli ülkelerden gelen öğrencilerle tanışmak ve evrensel bir bakış açısı geliştirmek istemesi;
•  yabancı bir dilde konuşma yetkinliğine sahip olması;
•  kendisiyle eşleştirilmiş olan Erasmus öğrencisi ile ilk haftalarda neredeyse her gün sonraki dönemlerde de haftada en az bir kere olmak üzere görüşmeye istekli olması gerekmektedir. Her dönem sonunda erasmus öğrencilerine kendilerine yardımcı olan peer öğrencileri değerlendirmeleri için Peer Student Evaluation Form'u verilmektedir.
 
- Peer Öğrenci Başvuru Formu ( indir )
- Dış İlişkiler Peer Öğrencilerden Ne Bekler ( indir )
- Peer Student Evaluation Form ( indir )

Öğrenci işlerinden onaylı öğrenci belgeniz ve programa başvurmak üzere doldurduğunuz peer öğrenci başvuru formunu Çukurova Üniversitesi Dış İlişkiler Birimi'ne getirmeniz gerekmektedir.