KÜLTÜR AVCISI

Kültür Avcısı Programı
(Culture Hunter)
 
Kültür Avcısı Programı, Çukurova Üniversitesi Dış İlişkiler Birimi Erasmus Gelen Öğrenci Masası tarafından yürütülen, üniversitemize gelen yabancı Erasmus öğrencilerine Türk kültürünü tanıtmak ve yaşatmak amacını güden sosyal etkileşim ve değişim programıdır.


Program; Erasmus gelen öğrencilerini evinde misafir etmek ve Türk misafirperverliğini sergilemek isteyen üniversite personeli ve Erasmus Gelen öğrencileri için yerel yaşamı ve yerel halkı daha yakından tanımaları için tasarlanmıştır.
 
Kimler katılabilir?
Erasmus Programı çerçevesinde üniversitemize gelen Öğrenim ve Staj hareketliliği öğrencileri, sadece kendileri ya da bir arkadaşları ile ortak form doldurarak programa katılabilirler.


Kimler ev sahibi olabilir?
Çukurova Üniversitesi personeli olan aileler.


Nasıl misafir edilebilir?
Kısa ev ziyareti, Pazar kahvaltısı, çay saati, bir öğle ya da bir akşam yemeği şeklinde misafir alınabileceği gibi kısa şehir dışı ziyaretleri şeklinde gerçekleştirilebilir.
 
Nasıl Başvuru yapılabilir?
Ev sahibi olmak isteyen aileler, ekte verilen formu doldurup imzaladıktan sonra Dış İlişkiler biriminin ilgili e-posta adresine (incoming.erasmus@cu.edu.tr) PDF formatında yollayabilirler. Başvuruların sayısına ve öğrencilerin tarih taleplerine göre ilgili birim başvuru sahipleriyle iletişime geçecektir.
 
Daha fazla bilgi için lütfen incoming.erasmus@cu.edu.tr adresine e-posta gönderiniz.

Katılımcı Formu için tıklayınız