Duyurular

...

2021-2022 Akademik Yılı Öğrenim Hareketliliği Aday Adayı Öğrenci Bilgilendirmesi

Sevgili öğrenciler,

 

2021-2022 Akademik yılı Erasmus+ Programı Öğrenim Hareketliliği kapsamında aday adayı öğrencilerin Bölüm bazında Erasmus notuna (Yabancı dil notu+GNO/2) göre sıralanmış listesi, 21.04.2021 tarihi itibariyle Erasmus bölüm/fakülte koordinatörlerine gönderilmiştir.

 

Mevcut ve yenilenmiş ikili anlaşmalar; web sayfamızda “İkili anlaşmalar” kısmında yer almaktadır. Koordinatörlerin listesi de web sayfamızda Erasmus Öğrenim Hareketliliği kısmında yer almaktadır.

 

Hiçbir öğrenci için ilk aşamada 1 yıllık Erasmus dönemine onay verilmemektedir. Halihazırda başvurmuş ve yabancı dil sınavını geçmiş 568 aday adayı öğrenci  bulunmaktadır. Bu öğrenciler; 2020-2021 akademik yılına ait bütçenin 85 öğrenci gönderildikten sonra kalan hibesini kullanacaktır. Hibelendirme ; koordinatörlere gönderilen Erasmus notuna göre yapılan listelerde en yukarıdan başlayarak gerçekleştirilecektir. Ülke bazında yerleştirme yapıldıktan sonra bu hesaplama daha net olacak ve asil-yedek listesi belli olacaktır.

 

Bu yıl, başvuru döneminde vazgeçme dilekçelerini vermek için 30 Haziran 2021 tarihini belirledik.

 

Dışilişkiler web sayfamızda Erasmus/Öğrenim kısmında öğrencinin ve koordinatörün yol haritası ve dokumanlar-formlar kısmında ise gitmeden önce ve döndükten sonra yapılacaklar, geçen senenin oryantasyon sunumu ve öğrencilerin imzaladığı taahhütname yer almaktadır.

 

Bu listeler bize ulaştıktan sonra ; yapılacak ilk işlem öğrencilerin nominationlarının koordinatörler tarafından yapılmasıdır. Karşı okullara öğrencilerle ilgili bu bilgiler gönderildiğinde, öğrencilere karşı okullardan başvuru için resmi evraklar gönderilecektir.

 

Karşı okulların ofis çalışanlarının büyük bir kısmı evlerinden işlerini yürütmektedir. Bu yüzden gerek öğrenciler , gerekse koordinatörler sağlıklı geri dönüşler alınmayabilir. Süreç ilerledikçe hep birlikte pandemi kaynaklı detaylara hakim olacağız. O yüzden sizlerin bu konuda sabırlı olmalarına ihtiyacımız var.

 

Biz ofislerimizde çalışıyoruz. İşlemlerimizi telefon ve e-mail adresleri üzerinden gerçekleştirmeye çalışıyoruz.

 

Sağlıklı ve güzel günler dileriz.